چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

اطلاعيـه‌ نحوه ثبت‌نام و برگزاري آزمـــون‌هاي آزمايشي جامع مخصوص داوطلبان آزمون سراسري سال ۱۳۹۲ و دانش‌‌آموزان سال سوم متوسطه

۱۳۹۱/۰۵/۰۴  ۰۷:۲۶

 

   اطلاعيه‌ شركت تعاوني خدمات آموزشي درباره:

نحوه ثبت‌نام و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي جامع
مخصوص داوطلبان آزمون سراسري سال 1392 و دانش‌‌آموزان سال سوم متوسطه
 
شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، به­عنوان مجموعه­ای که بصورت تخصصی ارائه دهنده خدمات آموزشی و کمک آموزشی به داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی کشور است در سال تحصیلی 92-91 نیز همانند سال­های گذشته، مجموعه آزمون­های آزمایشی جامع را برای استفاده دانش آموزان سال چهارم و کلیه افرادی که خود را برای شرکت در آزمون سراسری دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی آماده می­نمایند، طرح­ریزی نموده است.
ویژگی­های عمومی آزمون­های آزمایشی جامع:
* برخورداری از بالاترین جامعه آماری آزمون­های آزمایشی در سطح کشور؛
* حضور بهترین و قوی­ترین داوطلبان در هر یک از گروه­های آزمایشی؛
* ارائه کارنامه نتایج با اطلاعات جامع و مفید برای اطلاع داوطلب از وضعیت علمی و مقایسه با سایر داوطلبان؛
* ارائه پاسخ­های کاملاً تشریحی در پایان جلسه آزمون؛
* تعیین حداقل هزینه ثبت­نام برای ایجاد امکان شرکت همه اقشار.
ویژگی­های جدید آزمون­های آزمایشی جامع سال تحصیلی 92-91:
در سال تحصیلی جاری علاوه بر خصوصیات و ویژگی­های منحصر بفرد آزمون­های آزمایشی جامع، از جمله: برخورداری از بالاترین جامعه آماری، حضور بهترین و برجسته­ترین داوطلبان، ارائه سؤالات و پاسخ­های تشریحی استاندارد و هم وزن آزمون اصلی و ....، براساس دریافت نظرات و دیدگاه­های دبیران محترم دبیرستان­ها و همچنین نظرخواهی از داوطلبان، تغییرات بسیار مفید و مؤثری در برخی از روندهای این آزمون­ها داده شده است. مهم­ترین اصلاحات انجام شده عبارتند از:
1- برنامه­ریزی و بودجه­بندی جدید درسی همگام با برنامه درسی دبیرستان­ها:
براساس نظرات دریافت شده از دبیرستان­ها و داوطلبان، نحوه تقسیم­بندی و اختصاص سرفصل­های درسی به هر یک از آزمون های آزمایشی تغییر داده شده و با برنامه جدید، آزمون­های آزمایشی در گستره زمانی بیشتری برنامه­ریزی شده است تا منابع سؤالات آزمون­های به موازات برنامه درسی مدارس حرکت نماید.
2- زمان برگزاری آزمون­های آزمایشی جامع:
آزمون­های آزمایشی جامع در 3 نوبت و در تاریخ­های مشروحه زیر برگزار می­گردد:
 آزمون های جامع
تاریخ برگزاری
مهلت ثبت نام
جامع یک
92/2/6
آزمون برگزار گردید
جامع دو
92/2/27
به پایان رسید
جامع سه
92/3/17
92/2/24
3- ارتقای کیفیت سؤالات:
با توجه به نظرات دریافتی از مدارس و داوطلبان و با بهره­گیری از نظرات کادر تخصصی و مشاورین آموزشی، در کیفیت و سطح دشواری سؤالات براساس نیاز داوطلبان برای آمادگی هر چه بیشتر تغییرات اساسی داده شده است.
چگونگي ثبت­نام و برگزاري آزمون­هاي آزمايشي جامع
الف- نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمایشی جامع:
     شرکت تعاونی خدمات آموزشی، 3 نوبت آزمون آزمايشي جامع را تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1392 طي ماه‌هاي فروردين، ارديبهشت و خرداد برگزار می‌نماید. اين آزمون‌ها از هر حیث، شبيه به آزمون سراسري سال 92 خواهد بود. پس از برگزاري هر يك از آزمون‌هاي جامع، كارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين كارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شركت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون سراسري اقدام نمايند. كارنامه داوطلبان 48 ساعت بعد از برگزاری آزمون از طریق سایت اینترنتی شرکت به نشانیwww.sanjeshserv.irمنتشر می­گردد.
    توضيح اين نكته ضروري است كه با توجه به تعداد كثير شركت‌كنندگان در آزمون‌هاي جامع، رتبه‌هاي اكتسابي داوطلبان معيار معتبري براي داوطلبان خواهد بود تا موقعيت علمي خود را نسبت به رقباي خود در يك جامعه آماري وسيع مورد ارزيابي قرار دهند.
ب- شرايط شركت‌كنندگان:
1-     دانش‌آموزان سال چهارم متوسطه (پيش‌دانشگاهي).
2-     فارغ‌التحصيلان دوره یکساله پیش­دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه.
3-     دانش‌آموزان و فارغ‌التحصيلان سال سوم نظام جديد آموزش متوسطه.
4-     فارغ‌التحصيلان ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه.
5-     ساير افرادي كه قصد شركت درآزمون‌ سراسري سال 1392 را دارند.
نكات مهم:
1-    سؤالات آزمون‌هاي جامع فقط از منابع اعلام شده سازمان سنجش‌ آموزش كشور و از منابع درسي نظام جديد آموزش متوسطه خواهد بود و ضرورت دارد داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه نيز منابع اعلام شده را مطالعه و در اين آزمون‌ها شركت نمايند.
2-    در آزمون‌هاي آزمايشي جامع براي دانش‌آموزان سال سوم سؤالات به صورت جداگانه تهيه و در اختيارشان قرار مي‌گيرد و بعد از برگزاري آزمون نيز رتبه‌بندي اين دسته از داوطلبان در کارنامه نتایج، در مقايسه با دانش‌آموزان سال سوم انجام مي‌پذيرد.
ج- زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي آزمايشي جامع:
کارت ورود به جلسه آزمون­های آزمایشی جامع برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی www.sanjeshserv.irتوزیع می­گردد و داوطلبان می­بایست با مراجعه به سایت اینترنتی فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.
د- نحوه ثبت‌نام:
1-    پرداخت اینترنتی: داوطلبان علاقمند به شرکت در آزمون‌‌‌های آزمایشی جامع می­توانند با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به سایت شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjeshserv.irنسبت به ثبت­نام اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند.
لازم به ذکر است خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت­نام نشان دهنده ثبت­نام نهایی داوطلب نبوده و می­بایست بعد از خرید کارت اعتباری (دریافت شماره پرونده و شماره رمز) به لینک ثبت­نام مراجعه نموده و ثبت­نام خود را نهایی و شماره پرونده و کدرهگیری 16 رقمی دریافت نماید.
2-    خرید کارت اعتباری از دفاتر پستی: داوطلبان علاقمند به شركت در آزمون‌هاي آزمایشی جامع‌در سراسركشور مي‌توانند با مراجعه به يكي از باجه‌هاي پستي نزديك محل سكونت خود و پرداخت مبلغ 000/95 (نود و پنج هزار) ريال بابت وجه ثبت‌نام براي يک آزمون، کارت اعتباری ثبت­نام و دفترچه راهنماي شركت در آزمون‌هاي آزمايشي را دريافت نمايند. داوطلبان لازم است با مطالعه دفترچه راهنما، به تعداد مراحل مورد نیاز کارت اعتباری تهیه و با مراجعه به سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  www.sanjeshserv.irاقدام به ثبت­نام نمایند.
در دفاتر پستي علاوه بر وجه ثبت‌نام به شرح فوق‌الذكر، مبلغ000/15 (پانزده هزار) ريال نيز به عنوان هزينه‌هاي توزیع دفترچه راهنما و کارت اعتباری ثبت­نام مي‌بايست به متصدي پست پرداخت و رسيد دريافت گردد.
3-      ثبت­ نام گروهی از طریق مدارس: دبيرستان‌هایی كه مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام بصورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت‌نام به عمل آورند، مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي 88844791 الی 88844793 و یا دورنگار 88140041 تماس حاصل نموده تا اقدام لازم بعمل آيد.
هـ- ثبت نام حضوری:
آن دسته از داوطلبانی که موفق به تهیه مدارک ثبت­نام از باجه­ های پستی نشده­ اند، می­توانند مستقیماً با مراجعه حضوری به دفتر شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی (نرسیده به میدان هفت تیر)، خیابان نوری اسفندیاری، پلاک 50، طبقه زیر همکف، تلفن :88321455 نسبت به ثبت­نام در این آزمون­ها اقدام نمایند.
نكات مهم:
    در دفاتر پستي علاوه بر وجه ثبت‌نام (000/95) و هزينه‌هاي کارمزد و ساير خدمات پستي000/15 (پانزده هزار) ريال تحت هيچ عنوان وجه ديگري از داوطلبان دريافت نمي‌گردد.
    داوطلبان براي كسب اطلاعات بيشتر مي­توانند با خط ویژه 42966-021 و یا تلفن گویا به شماره 88320233  شركت تعاوني خدمات آموزشي تماس حاصل نمايند. 
راهنمای نحوه ثبت­نام اينترنتی آزمون­های آزمايشی جامع
داوطلبان پس از مراجعه به دفاتر پستی در سراسرکشور و خریداری کارت­های اعتباری به تعداد مراحل مورد نظر خود، به آدرس سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی:www.sanjeshserv.irمراجعه و بر اساس توضیحات ذیل می­بایست برای ثبت ناماقدام نمایند.
 
1-    داوطلب باید  کارت­ را باز نموده شماره پرونده و رمز را وارد نموده سپس عبارت 6 کارکتری را که در قسمت انتهای صفحه نمایش داده شده با دقت وارد نموده و تأیید نماید تا به مرحله بعدی وارد شود.
2-     در این مرحله (گام) باید داوطلب اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و تأیید نماید تا به مرحله بعدی(گام) وارد شود.
3-     در این مرحله (گام) داوطلب می­بایست صحت اطلاعات وارد شده را تأیید نماید.
4-    پس از تأیید اطلاعات وارد شده، کادر ورود پرونده و رمز باز می­گردد که داوطلب این شماره­ را در محل مربوط وارد نماید.
5-     پس از تأیید نهایی و ذخیره اطلاعات، یک شماره پرونده و کد رهگیری به داوطلب نمایش داده می شود که این کد رهگیری و شماره پرونده را داوطلب پرینت نموده و تا پایان آزمون­ ها نزد خود نگهداری نماید.

شركت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.