سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اطلاعيه ثبت‌نام آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم (سال تحصيلي ۹۹-۹۸)

۱۳۹۸/۰۴/۰۱  ۱۲:۵۷

   آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهــم

   ويژه دانش آموزان پايه يازدهم (سال دوم دوره دوم متوسطه)

 

 طي سال‌هاي اخير و بر اساس مصوبات مراجع قانوني مربوطه، سوابق تحصيلي سال يازدهم متوسطه، نقش تعيين‌كننده‌اي در سرنوشت داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي ايفا نموده است؛ به‌طوري‌كه سوابق تحصيلي سال يازدهم متوسطه داوطلبان آزمون سراسري، هم‌اكنون يكي از عوامل مهم تعيين‌كننده كيفيت رشته محل قبولي داوطلب در آزمون سراسري است.

 شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش كشور، با استفاده از بيش از دو دهه تجربه در طراحي و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي براي آمادگي دانش آموزان دوره متوسطه، براي سال تحصيلي 99-98 اقدام به طراحي آزمون‌هاي تابستانه، مرحله‌اي و جامع براي دانش آموزان پايه يازدهم )سال دوم دوره متوسطه) كه امتحانات نهايي را در پيش دارند نموده است. اين آزمون‌ها، با ماهيتي جديد از نظر محتوا، بودجه‌بندي و اجرا، گامي مهم در جهت پاسخگويي به نياز موجود در اين زمينه است كه اميد است مورد توجه دانش آموزان عزيز سال يازدهم متوسطه و همچنين مشاوران و دست‌اندركاران دبيرستان‌ها قرار گيرد.

 آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ِ يازدهم داراي ويژگي‌هاي زير مي‌باشد:

* ارائه سؤالات مفهومي تستي كه ضمن آماده نمودن دانش آموزان براي شركت در امتحانات نيمسال اول و پاياني سال يازدهم، زمينه آشنايي و مهارت اين عزيزان را براي پاسخگويي به سؤالات آزمون سراسري سال بعد، براي دانش‌آموز فراهم مي‌نمايد.

* بودجه‌بندي منابع درسي بر اساس برنامه درسي دبيرستان‌ها؛

 

* ارائه كارنامه تحليلي پيشرفت تحصيلي در هر آزمون و مقايسه با آزمون‌هاي قبل؛

* ارائه گزارش‌هاي تحليلي، مقايسه‌اي و مديريتي براي دبيرستان‌هايي كه دانشآموزان سال يازدهم خود را به‌صورت گروهي در اين آزمون‌ها شركت مي‌دهند؛

* ارائه نتيجه نمرات آزمون به شركت‌كنندگان بلافاصله پس از پايان هر آزمون.

نحوه‌ي زمانبندي آزمون‌ها به شرح جدول زير است: 

 آزمون‌هاي آزمايشي
مهلت
ثبت‌نام اينترنتي
تاريخ و روز 
توزيع كارت اينترنتي
تاريخ
برگزاري آزمون
گروه های آزمایشی
تابستانه اول تابستانه
آزمون برگزار گردید.
روز سه‌شنبه مورخ 98/04/25 روز جمعه مورخ 98/04/28

علوم ریاضی و فنی،

علوم تجربی

و علوم انسانی

دوم تابستانه
آزمون برگزار گردید.
 روز سه‌شنبه مورخ 98/05/15  روز جمعه مورخ 98/05/18
سوم تابستانه
آزمون برگزار گردید.
 روز سه‌شنبه مورخ 98/06/05  روز جمعه مورخ 98/06/08
مرحلـــه‌اي مرحله اول
آزمون برگزار گردید.
 روز دوشنبه مورخ 98/08/06  روز جمعه مورخ 98/08/10

علوم ریاضی و فنی،

علوم تجربی،

علوم انسانی،

هنــــــر

و زبان خارجی (انگلیسی)

مرحله دوم
آزمون برگزار گردید.
 روز سه‌شنبه مورخ 98/08/28  روز جمعه مورخ 98/09/01
مرحله سوم
آزمون برگزار گردید.
 روز سه‌شنبه مورخ 98/09/26  روز جمعه مورخ 98/09/29

مرحله چهارم

(جمع‌بندي ترم اول)

آزمون برگزار گردید.
 روز سه‌شنبه مورخ 98/10/24  روز جمعه مورخ 98/10/27
مرحله پنجم
آزمون برگزار گردید.
 روز دوشنبه مورخ 98/11/21  روز جمعه مورخ 98/11/25
مرحله ششم
تا روز سه‌­شنبه مورخ
98/12/06
 روز سه‌شنبه مورخ 98/12/20  روز جمعه مورخ 98/12/23
جــامع

جــامع نوبت اول

(پايه)

تا روز سه‌­شنبه مورخ
98/12/20
 روز سه‌شنبه مورخ 99/01/26  روز جمعه مورخ 99/01/29
جــامع نوبت دوم
تا روز سه‌­شنبه مورخ
99/02/02
 روز سه‌شنبه مورخ 99/02/16  روز جمعه مورخ 99/02/19
نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ یازدهم
اين آزمون‌ها در 3 فاز كلي«تابستانه، مرحله‌اي و جامع» و در 11 نوبت برگزار مي‌شوند.
فاز اول، آزمون‌هاي تابستانه است كه در سه نوبت و در ماه­هاي تير، مرداد و شهريور 98 برگزار خواهند شد. هدف اصلي آزمون‌هاي تابستانه، بررسي و مرور كلي مطالب كتاب‌هاي درسي پايۀ دهم خواهد بود.
 
لازم به ذکر است آزمون‌های تابستانه فقط برای گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی برگزار خواهد شد.
فاز دوم، آزمون‌هاي مرحله‌اي است كه در شش نوبت از ابتداي سال تحصيلي تا پايان اسفند 98 برگزار خواهند شد. هدف كلي اين آزمون‌ها، بررسي و نگاه دقيق‌تر به مطالب كتاب‌هاي درسي پايۀ يازدهم و ارزيابي پيشرفت تحصيلي دانش‌آموزان در طول سال تحصيلي است. در اين ميان، آزمون ويژه‌اي (آزمون مرحلۀ 4) در نظر گرفته ‌شده است كه در پايان امتحانات نيمسال اول، در تاريخ 1398/10/27 برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع‌بندي مطالب نيمسال اول است كه پس از امتحانات تشريحي نيمسال اول برگزار خواهد شد و طبق آن، آمادگي دانش‌آموزان بر اساس پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي استاندارد مرتبط با مطالب اين نيمسال تحصيلي مورد سنجش و ارزيابي قرار خواهد گرفت.
فاز سوم، آزمون‌هاي جامع بوده كه در دو نوبت در ماه‌­هاي فروردين و ارديبهشت برگزار خواهد شد. هدف اين آزمون‌ها، آشنايي كامل دانش‌آموزان با پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي همسو و مرتبط با سؤالات امتحانات خرداد 1399 است.
 
آزمون‌هاي مرحله‌اي بر اساس تقسيم‌بندي منابع درسي برگزار مي‌شود؛ به‌طوري‌كه در هر مرحله از آزمون، طبق تقسيم‌بندي‌هاي انجام‌شده، از داوطلبان امتحان به عمل مي‌آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله، از قسمت يا قسمت‌هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي‌شود؛ ليكن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تأكيد بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي مي‌شود (براي مثال، در مرحله سوم آزمون قسمت‌هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با اين تأكيد كه بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود).

 پس از برگزاري هريك از آزمون‌هاي مرحله‌اي و همچنين آزمون جامع، كارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده شامل نمره خام دروس، ميانگين نمرات خام نفرات برتر، رتبه در هر درس و رتبه كل در مقايسه با داوطلبان شهر، استان و كشور و نمره كل عمومي و اختصاصي در زيرگروه‌هاي آزمايشي در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين كارنامه‌ها از ميزان آمادگي خود در هر مرحله از آزمون آگاهي يافته و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا برگزاري آزمون مرحله بعد اقدام نمايند و درنهايت نيز با شركت در آزمون‌ها آمادگي لازم را براي شركت در امتحانات نهايي سال 1399 كسب نمايند.

زمان و نحوه توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه و كارنامه آزمون‌هاي آزمايشي سنجش:
كارت ورود به جلسه آزمون‌هاي آزمايشي سنجش براي كليه داوطلبان سراسر كشور، از روز سه‌شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شركت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي‌گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق الذكر، نسبت به پرينت كارت ورود به جلسه خود اقدام مي‌نمايند.
 
كارنامه نتايج هر نوبت از آزمون‌هاي آزمايشي سنجش در بعدازظهر همان روز برگزاري هر آزمون از طريق سايت اينترنتي شركت به نشاني www.sanjeshserv.ir منتشر مي‌گردد. ضمناً به اطلاع دانش‌آموزان مي‌رساند كه محاسبه نمره كل آزمون‌هاي آزمايشي، براساس آخرين مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش كشور انجام خواهد شد. همچنين نمره آزمون دروس عمومي و اختصاصي، همانند آزمون سراسري و براساس نمره آزمون عمومي (با توجه به ضرايب) به علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصي (با توجه به ضرايب) تقسيم بر مجموع كل ضرايب محاسبه مي‌شود.

شهريه آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم:
 
هر آزمون تابستانه يا مرحله‌اي
هر آزمون جامع
400,000 ريال
500,000 ريال
 
 جدول شهریه آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ یازدهم (مبالغ به ریال):
مراحل
وجه ثبت‌نام
تخفيف ثبت‌نام يكجا
مبلغ قابل پرداخت
بعد از اعمال تخفيف
آزمون مرحله‌اي
1 مرحله آزمون
400,000
ــــ
400,000
آزمون جامع
1 نوبت آزمون جامع
500,000
ــــ
500,000
2 نوبت آزمون جامع
1,000,000
10,000
990,000
 
با توجه به جدول شهريه فوق و هزينه‌هاي ثبت‌نام مندرج در آن، اين امكان نيز فراهم گرديده است تا دانش‌آموزان عزيز در صورت تمايل بتوانند آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم را به تعداد موردنياز و دلخواه، انتخاب و در هر یک از آزمون‌ها ثبت‌نام نمايند؛ به‌عنوان‌مثال، دانش‌آموز مي‌تواند متقاضي سه نوبت آزمون مرحله‌اي و يك نوبت آزمون جامع باشد.
 
البته با توجه به اينكه آزمون‌هاي آزمايشي سنجش، مجموعه آزمون‌هايي است كه هر يك مكمل ديگري است و شركت در تمامي آن‌ها، دانش‌آموز را گام‌به‌گام آماده‌تر مي‌نمايد، لذا توصيه مي‌شود که دانش‌آموزان عزيز، در كليۀ آزمون‌هاي مرحله‌اي و جامع به‌طور يكجا ثبت‌نام نمايند.
 
شايان‌ذكر است دانش‌آموزان، براي استفاده بيشتر از تخفيف پلكاني، بهتر است تعداد مراحل و نوبت‌هاي بيشتري از آزمون‌ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از تعداد آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم از تخفيف بالاتري نيز بهره‌مند شوند. بديهي است مطلوب‌ترين حالت ثبت‌نام براي دانش‌آموزان ازنظر هزينه پرداختي، ثبت‌نام يكجا در 3 نوبت آزمون (یک مرحله‌ آزمون‌های مرحله‌ای + 2 نوبت آزمون‌های جامع) است در اين صورت با احتساب تخفيف ويژه 000,30 ريالي، متوسط شهريه هر آزمون 000,457 ريال و مجموعاً 1,370,000 ريال است.
لازم به ذكر است كه در هنگام ثبت‌نام و پس از انتخاب نوبت‌هاي آزمون از سوی دانش‌آموز، برنامه ثبت‌نام اينترنتي به‌طور خودكار، وجه قابل پرداخت را پس از كسر تخفيفات، محاسبه و ارائه مي‌نمايد.
جدول شهريه آزمون‌هاي آزمايشي سنجش يازدهم به‌صورت تلفيقي به شرح زير است:

آزمون مرحله‌اي + جامع
مبالغ به ريال
وجه ثبت‌نام
تخفيف
قابل پرداخت
بعد از اعمال تخفيف
1 نوبت آزمون مرحله‌اي +1 نوبت آزمون جامع
900,000
10,000
890,000
1 نوبت آزمون مرحله‌اي +2 نوبت آزمون جامع
1,400,000
30,000
1,370,000

نحوه ثبت‌نام

پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقه‌مند به شركت در آزمون‌هاي آزمايشي سنجش در سراسركشور مي‌توانند با استفاده از كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و مراجعه به سايت شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت‌نام در این آزمون‌ها اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند.

لازم به ذكر است كه خريد اينترنتي كارت اعتباري ثبت‌نام نشان دهنده ثبت‌نام نهايي داوطلب نبوده و لازم است که متقاضیان، بعد از خريد كارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز)، به لينك ثبت‌نام مراجعه نموده و ثبت‌نام خود را نهايي و شماره پرونده و كدپي‌گيري 16 رقمي دريافت نمايد.
 
داوطلبان گرامي پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام، در صورت داشتن هر گونه سؤال، در خصوص شرايط و ضوابط ثبت‌نام مي‌توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00
 
ثبت‌نام گروهي از طريق مدارس: دبيرستان‌هايي كه مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام به صورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت‌نام به عمل آورند بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت‌نام دبيرستان‌ها و مراكز آموزشي همكار، درصورت داشتن هرگونه سؤال مي‌توانند در ساعات: صبح8:30  الي 12:30و عصر 13:30 الي 16:00  با شماره تلفن‌هاي 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.
 
نكات مهم:
1- ثبت‌نام كليه نوبت‌ها و مراحل آزمون‌ها، از جمله آزمون‌هاي جامع نيز، در اين مرحله انجام و توصيه مي‌شود که برای برخورداري از حداكثر تخفيف در شهريه پرداختي، ثبت‌نام در كليه مراحل درخواستي را يكجا انجام دهيد.
2- وجوهي كه به اشتباه به حساب اين شركت واريز مي‌گردد، منحصراً پس از طي مراحل اداري مربوطه قابل استرداد است؛ لذا داوطلبان در هنگام ثبت‌نام اينترنتي و انتخاب تعداد آزمون‌ها دقت لازم را به‌عمل آورند.
ثبت‌نام حضوري: ثبت‌نــام بــــراي كليـــه داوطلبــــان سراسر كشور، از طريق سايت اينتـــرنتي به نشاني: www.sanjeshserv.ir امکان‌پذیر است و همچنين داوطلبان، مراكز آموزشي و دبيرستان‌هاي متقاضي آزمون‌هاي آزمايشي سنجش مي‌توانند در صورت تمايل با مراجعه حضوري به دفتر مركزي شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: تهران، پل كريم‌خان زند، خيابان ميرزاي شيرازي، خيابان  شهيد نژادكي، روبروي كلانتري 105 سنايي، پلاك 30، تلفن: 88321455 نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون‌ها در ساعات اداري اقدام نمايند.
 
راهنماي نحوه ثبت‌نام  اينترنتي آزمون‌هاي آزمایشی سنجش
مراحل ثبت‌نام:
گام اول: خرید کارت اعتباری ثبت‌نام: پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و به صورت اينترنتي است).
گام دوم: تكميل فرم ثبت‌نام (در سايت ارايه شده است: لينك ثبت‌نام آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ثبت‌نام جديد).
گام سوم: دريافت كد پي‌گيري 16 رقمي ثبت نام.
 شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور

 برای مشاهده و دریافت فایل PDF اطلاعیه کامل ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.